Overzicht verloop voorzieningen | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nr. | Omschrijving | Saldo 01-01-2025 | Saldo rekening 2024 | Vermeer- | Vermin- | Saldo 31-12-2025 | |
V. Voorzieningen (passiva) | |||||||
14 | Onderhoudsfonds gebouwen (MJOP) | 332.099 | 317.216 | -284.709 | 364.605 | ||
15 | Onderhoud bruggen/steigers | 231.572 | 43.828 | -275.400 | 0 | ||
16 | Rationeel wegbeheer | 55.706 | 1.132.520 | -1.175.321 | 12.905 | ||
17 | Egalisatievoorziening rioleringen | 2.488.366 | -102.420 | 2.385.947 | |||
18 | Investeringen reddingsbrigade | 82.085 | 61.660 | -42.200 | 101.545 | ||
19 | Spaarvoorziening riolering | 630.000 | 210.000 | 840.000 | |||
20 | Pensioengelden (vm) bestuurders | 1.846.842 | 302.920 | -198.003 | 1.951.759 | ||
21 | Verlofsparen | 32.655 | 10.574 | 43.229 | |||
22 | Algemene risicovoorziening Oldenhove | 564.767 | 1.080.000 | 1.644.767 | |||
23 | Regeling Vervroegd Uittreden (RVU) | 170.235 | 28.366 | -102.186 | 96.415 | ||
24 | Egalisatievoorziening begraafplaatsen | 96.233 | -96.233 | 0 | |||
Totaal | 6.530.560 | 0 | 3.187.083 | -2.276.472 | 7.441.171 | ||
Omschrijving Voorzieningen | Saldo 1-1-2025 | Overige toevoegingen | Vrijgevallen bedragen exploitatie | Overige aanwendingen | Saldo 31-12-2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
14. Onderhoudsfonds gebouwen (MJOP) | 332.099 | 317.216 | 0 | -284.709 | 364.605 | |
Onderhoudsfonds gebouwen (MJOP) is bestemd om de kosten van groot onderhoud aan de gebouwen op basis van een meerjaren onderhoudsplan gelijkmatig te verdelen per begrotingsjaar. | ||||||
Overige toevoegingen: | storting gebouwen conform meerjaren onderhoudsplan | 317.216 | ||||
Overige aanwendingen: | onderhoud gebouwen: | |||||
- Zoutloods Brouwerskolk | -33.140 | |||||
- Loods groenvoorziening Brouwerskolk | -18.824 | |||||
- Tractieloods Brouwerskolk | -77.890 | |||||
- Bloemendaalse reddingsbrigade | -3.228 | |||||
- Dennenweg 15 | -32.308 | |||||
- Peuterspeelzalen | -23.231 | |||||
- Kantine cricketclub | -2.178 | |||||
- Sporthal De Kooi | -40.072 | |||||
- Openluchttheater Caprera | -6.527 | |||||
- Muziekschool | -11.144 | |||||
- Begraafplaats; aula | -14.460 | |||||
- Gemeentewoningen | -21.708 | |||||
totaal | -284.709 | |||||
Omschrijving Voorzieningen | Saldo 1-1-2025 | Overige toevoegingen | Vrijgevallen bedragen exploitatie | Overige aanwendingen | Saldo 31-12-2025 | |
15. Onderhoud bruggen/steigers | 231.572 | 43.828 | -258.126 | -17.274 | 0 | |
Voorziening onderhoud bruggen en steigers is bestemd om de kosten van onderhoud aan bruggen en steigers op basis van een meerjaren onderhoudsplan gelijkmatig te verdelen per begrotingsjaar. | ||||||
Overige toevoegingen: | storting bruggen/steigers conform meerjaren onderhoudsplan | 43.828 | ||||
Overige aanwendingen: | - Vervangen leuningen Ixiabruggen Bennebroek | -17.274 | ||||
Vrijgevallen bedragen exploitatie: | vaststelling nota reserves en voorzieningen 2025; vrijval voorziening bruggen/steigers | -258.126 | ||||
Omschrijving Voorzieningen | Saldo 1-1-2025 | Overige toevoegingen | Vrijgevallen bedragen exploitatie | Overige aanwendingen | Saldo 31-12-2025 | |
16. Rationeel wegbeheer | 55.706 | 1.132.520 | 0 | -1.175.321 | 12.905 | |
Voorziening rationeel wegbeheer: voor het uitvoeren van groot onderhoud aan wegen tot het vereiste kwaliteitsniveau basis. | ||||||
Overige toevoegingen: | storting wegbeheer conform meerjaren onderhoudsplan | 1.132.520 | ||||
Overige aanwendingen: | rode coating Hartenlustlaan | -58.975 | ||||
onderhoud bestrating Acacialaan | -64.624 | |||||
onderhoud bestrating Piet Heinlaan/Tromplaan | -198.938 | |||||
onderhoud bestrating Vijverweg | -140.362 | |||||
onderhoud bestrating slijtlagen Dirk Bakkerlaan/vm PZ-terrein | -75.674 | |||||
vervangen deklaag Mollaan/Brederodelaan | -153.781 | |||||
vervangen deklaag Korte Zijlweg | -99.796 | |||||
vervangen deklaag Bovenweg | -40.694 | |||||
asfaltverharding Midden Duin en Daalseweg | -98.251 | |||||
herinrichting Oranjelaan-relyning | -70.000 | |||||
onderhoud fietspad Mollaan | -25.404 | |||||
onderhoud bestrating Kleine Sparrenlaan | -14.742 | |||||
opknappen wandelpaden Simon de Heer | -14.504 | |||||
onderhoud bestrating Popellaan | -28.810 | |||||
onderhoud bestrating Luciapad | -18.157 | |||||
diverse onderhoud overige wegen | -72.609 | |||||
totaal | -1.175.321 | |||||
Omschrijving Voorzieningen | Saldo 1-1-2025 | Overige toevoegingen | Vrijgevallen bedragen exploitatie | Overige aanwendingen | Saldo 31-12-2025 | |
17. Egalisatievoorziening rioleringen | 2.488.366 | 0 | 0 | -102.420 | 2.385.947 | |
Voorziening egalisatie rioleringen: het voorkomen van fluctuaties in het tarief rioolrecht. | ||||||
Overige aanwendingen: | nadelig saldo 2025 rioolexploitatie | -102.420 | ||||
Omschrijving Voorzieningen | Saldo 1-1-2025 | Overige toevoegingen | Vrijgevallen bedragen exploitatie | Overige aanwendingen | Saldo 31-12-2025 | |
18. Investeringen reddingsbrigade | 82.085 | 61.660 | 0 | -42.200 | 101.545 | |
Voorziening investeringen reddingsbrigade: het egaliseren van de jaarlijkse lasten aan investeringen door de reddingsbrigade. | ||||||
Overige toevoegingen: | storting voor investeringen conform meerjaren opgave | 61.660 | ||||
Overige aanwendingen: | aanschaf div.mat. w.o. jetski, aanhanger en communiatieapp. + AED's | -42.200 | ||||
Omschrijving Voorzieningen | Saldo 1-1-2025 | Overige toevoegingen | Vrijgevallen bedragen exploitatie | Overige aanwendingen | Saldo 31-12-2025 | |
19. Spaarvoorziening riolering | 630.000 | 210.000 | 0 | 0 | 840.000 | |
Spaarvoorziening riolering: sparen voor toekomstige vervangingsinvesteringen riolering. | ||||||
Overige toevoegingen: | storting voor toekomstige vervangingsinvesteringen cf. Programma Water | 210.000 | ||||
Omschrijving Voorzieningen | Saldo 1-1-2025 | Overige toevoegingen | Vrijgevallen bedragen exploitatie | Overige aanwendingen | Saldo 31-12-2025 | |
20. Pensioengelden (vm) bestuurders | 1.846.842 | 302.920 | 0 | -198.003 | 1.951.759 | |
Voorziening Pensioengelden (voormalige) bestuurders: op basis van de wet APPA (Algemene Pensioenwet Politieke Ambtsdragers) hebben (voormalige) bestuurders recht op verschillende pensioenregelingen. Tot en met 2021 was de uitvoering van deze regelingen uitbesteed. Per 1 januari 2022 zijn betrokken partijen met de dienstverlening gestopt en zijn de balansverplichtingen in een voorziening pensioengelden opgenomen. | ||||||
Overige toevoegingen: | extra storting op basis van actuariële berekeningen van pensioenen | 242.920 | ||||
jaarlijkse storting pensioengelden (vm) bestuurders | 60.000 | |||||
totaal | 302.920 | |||||
Overige aanwendingen: | uitbetaalde pensioengelden 2025 | -198.003 | ||||
Omschrijving Voorzieningen | Saldo 1-1-2025 | Overige toevoegingen | Vrijgevallen bedragen exploitatie | Overige aanwendingen | Saldo 31-12-2025 | |
21. Verlofsparen | 32.655 | 10.574 | 0 | 0 | 43.229 | |
Voorziening Verlofsparen: medewerkers kunnen vanaf 1 januari 2022 bovenwettelijke vakantie-uren sparen. Met dit 'verlofsparen' kunnen medewerkers passend bij hun levensfase hun bovenwettelijke vakantie-uren inzetten op een manier die aansluit bij hun persoonlijke levens- en carrièreplanning. Deze vakantie-uren verjaren niet. | ||||||
Overige toevoegingen: | storting waarde gespaarde verlofuren 2025 | 10.574 | ||||
Omschrijving Voorzieningen | Saldo 1-1-2025 | Overige toevoegingen | Vrijgevallen bedragen exploitatie | Overige aanwendingen | Saldo 31-12-2025 | |
22. Algemene risicovoorziening Oldenhove | 564.767 | 1.080.000 | 0 | 0 | 1.644.767 | |
Voorziening algemene risico's project Oldenhove: op basis van de geactualiseerde businesscase, aanvullende risico-inschattingen en de situatie rondom uithuizing is een algemene risicovoorziening getroffen voor het project Oldenhove (Dompvloedslaan 1 te Overveen). Hierbij vormen de voorziene kosten, zoals onderhoud en exploitatie, de basis voor het genomen raadsbesluit en zijn deze meegenomen in de berekening van de voorziening. Aangezien de businesscase deels is gebaseerd op aannames, bestaat de mogelijkheid dat de uiteindelijke voorziening hoger of lager uitvalt, mede afhankelijk van de uitkomsten van gesprekken met het ministerie. | ||||||
Omschrijving Voorzieningen | Saldo 1-1-2025 | Overige toevoegingen | Vrijgevallen bedragen exploitatie | Overige aanwendingen | Saldo 31-12-2025 | |
23. Regeling Vervroegd Uittreden (RVU) | 170.235 | 28.366 | 0 | -102.186 | 96.415 | |
Voorziening Regeling Vervroegd uittreden (RVU): medewerkers kunnen vanaf 1 januari 2024 deelnemen aan de RVU voor maximaal 2 jaar voorafgaand aan de AOW-gerechtigde leeftijd. Bij opmaak van de jaarrekening 2025 maakten vijf medewerkers gebruik van de regeling. | ||||||
Overige toevoegingen: | De voorziene lasten tussen januari 2026 en mei 2027 bedragen € 96.415 | 28.366 | ||||
Overige aanwendingen: | uitbetaalde RVU gelden 2025 | -102.186 | ||||
Omschrijving Voorzieningen | Saldo 1-1-2025 | Overige toevoegingen | Vrijgevallen bedragen exploitatie | Overige aanwendingen | Saldo 31-12-2025 | |
24. Egalisatievoorziening begraafplaatsen | 96.233 | 0 | 0 | -96.233 | 0 | |
Voorziening egalisatie begraafplaatsen: het voorkomen van fluctuaties in de tarieven begraafrechten. | ||||||
Overige aanwendingen: | nadelig saldo 2025 begraafplaatsen exploitatie | -96.233 | ||||
